Gazeta zvicerane rendit 10 shqiptarët më të famshëm në botë

Disa ditë më parë një ҫift zviceranësh pësuan një aksident, dhe ishte pikërisht një ҫift shqiptarësh që i shpëtuan ata.
Duke marrë shkak nga kjo ngjarje gazeta zvicerane “Blick” ka renditur 10 shqiptarët më të famshëm në botë.
“Pasi punëtorët shqiptarë të shpëtimit, kohët e fundit shpëtuan një çift zviceran nga fatkeqësia, prezantojmë sot dhjetë shqiptarë, të cilët duhet ti njihni”,-shkruan ndër të tjera gazeta.
Më poshtë lista e 10 më të famshmëve sipas “Blick”.
1.Gjergj Kastriot Skenderbeu
2.John dhe James Belushi
3.Rita Ora
4.Action Bronson
5.Era Istrefi
6.Bebe Rexha
7.Tony Dovolani
8.Eliza Dushku
9.Patrick Nuo
10.Futbollistët shqiptarë që luajnë në Zvicër (Valon Behrami, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Admir Mehmedi dhe Blerim Xhemajli)./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Video/ Në familjen e Gjikos, Elitës dhe Zërit mbërrijnë festat e fundvitit

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.