Garantor i Habilajve/ Jaeld Çela kërkoi mbyllje të hetimeve, shtyhet seanca

Ndërsa të dielën kërkoi mbylljen e hetimeve nga Gjykata e Krimeve të Rënda, është shtyrë data e ankimimit për ish-shefin e Policisë së Vlorës, Jaeld Çela, i cili dyshohet të jetë edhe garantuesi i grupit të “Habilajve” në trafikun e drogës.

Mësohet se, data e ankimimkit është përcaktuar më 14 shkurt. Ndërkohë, avokati i tij thotë se, i duhet kohë që të njihet me provat.

LEXO DHE :  Sara Hoxha: Balancimi i vëmendjes mes dy djemve të mi, një sfidë!

Ish-shefi i policisë është shpallur në kërkim bazuar në një masë sigurie “arrest në burg” në mungesë në nëntor 2017./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.