Gara për kryeprokuror, regjistrohet kandidati i parë

Pranë Këshillit të Lartë të Prokurorisë është regjistruar sot kandidati i parë. Mësohet se i pari që kandidon për kryeprokuror është prokurori i Krimeve të Rënda Olsian Çela.

Kujtojmë që gara për kryeprokuror është hapur një muaj më parë nga KLP, ku janë miratuar dhe rregullorja bashkë me kriteret që do të ndiqen në rrugën e përzgjedhjes./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Fundjava e vipave në foto!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.