Fundi i sezonit por fluks i madh turistësh në Rinas

Edhe pse fundi i sezonit turistik në vendin tonë është afruar, mjera turistë vijojnë të vijnë në Shqipëri për të kaluar pushimet.
Në vetëm 12 orët e fundit Policia e Shtetit njofton se në vendin tonë vetëm përmes aeroportit të Rinasit kanë hyrë 11 mijë shtetas.
Gjithashtu policia njofton se në Rinas po punohet me 9 sportele në hyrje.
“Fluks i madh në hyrje për Shqipëri.
Mijëra turistë e vizitorë nga vende të ndryshme të botës, mijëra bashkëkombas që jetojnë e punojnë në BE.
Policia Kufitare me 9 sportele në hyrje.
Shërbim cilësor i kulturuar nga punonjësit e Policisë Kufitare Rinas.
Gjatë 12 orëve të fundit mbi 11 mijë shtetas kanë hyrë në Shqipëri nëpërmjet aeroportit të Rinasit.
Ëelcome in Albania!” thuhet në njoftimin e policisë./ dritare.net

LEXO DHE :  U tërhoq nga detyrat mbretërore pas skandaleve, princi Andrew del në publik për herë të parë

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.