Frikë për sulm të armatosur në një qendër tregtare në Los Anxhelos

Qindra qytetarë që ndodheshin në qendrën tregtare “Century City” në Los Anxhelos, kanë ikur nga qendra, nga frika se mund të qëlloheshin nga një person i armatosur.

Policia ka bllokuar qendrën tregtare, ndërsa bëhet e ditur se aty ndodhet një person i armatosur me revole, por që nuk ka informata për të viktima apo të plagosur.

Po ashtu policia ka njoftuar se është duke e kontrolluar tërë qendrën, ku kanë gjetur edhe një pako të dyshimtë, shkruan Dailymail.

LEXO DHE :  Rama: Një zonë e re Shengen brenda Ballkanit Perëndimor

Nga pamjet që ofrojnë mediat amerikane, shihet një numër i madh i qytetarëve tek dalin me panik nga qendra, ndërsa në vend ngjarje kanë shkuar edhe disa autoambulanca.

Ngjarja ka ndodhur vetëm pak orë pas sulmit më të përgjakshëm që ka ndodhur në Zelandën e Re, ku janë vrarë 49 myslimanë./ E.D-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.