Fotot/ Anglia në gjysmëfinale, shihni si festojnë tifozët e çmendur

Pas fitores së Anglisë, mbrëmjen e djeshme ndaj Suedisë,  me rezultatin final 0:2 për Anglinë, tifozët e “Luanëve” janë ngritur të festojnë gjithë natën.  Tifozët e Luanëve anembanë Anglisë u panë mbrëmë, ndërsa festuan për ndeshjen e fituar ndaj Suedisë. Fitimi i kësaj ndeshjeje e çoi Anglinë në gjysmëfinale, drejt Kupës së Botës.

LEXO DHE :  Ulsi Manja: Presidenti nuk ka shans të shpërndajë parlamentin

Rreth 38 milionë birra mësohet se janë pirë mbrëmjen e djeshme, pasi Anglia dhe Kroacia u futën në gjysmëfinale. Këto kanë qenë festimet më  të mëdha të të gjitha kohërave për futbollin anglez. Dritare.net ka mbledhur për ju fotot, se si u festua fitorja e Anglisë nga tifozët./K.C/Dritare.net

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.