Foto/ Zjarri vret dhjetëra persona në krahinën historike, të Bangladeshit

Një zjarr me përmasa masive vrau të paktën 78 persona, kur përfshiu një krahinë historike të kryeqytetit të Bangladeshit, Dhakën, informon dritare.net

Zjarri shpërtheu të mërkurën mbrëma në një ndërtesë që kishte kimikate të depozituara në një nga katet. Më pas zjarri u përhap menjëherë në ndërtesat ngjitur.
Kjo zonë mësohet se ka rrugë të ngushta dhe ndërtesat rezidenciale janë vetëm pak metra larg./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Ambasadori i BE takim me Bashën, në selinë blu

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.