Foto/ Tronditet sërish Spanja, parandalohet një tjetër sulm. Policia vret 5 terroristët me eksploziv në brez

Policia spanjolle ka parandaluar një sulm të dytë terrorist në Cambrils, rreth 120 km nga Barcelona.

Ngjarja ka ndodhur rreth orëve të para të mëngjesit të sotëm në një resort bregdetar, në afërsi të Barcelonës.

5 të dyshuar u vranë nga policia spanjolle pas një shkëmbimi zjarri. Sipas policisë të dyshuarit kishin veshur brez me eksploziv. Ndërkohë raportohen 7 të plagosur.

LEXO DHE :  E dashura e Vladimir Putinit lind binjakë

Autoritetet thonë se sulmi në Cambrils është i lidhur me sulmin terrorist në Barcelonë që tronditi ditën e djeshme. Shoferi i furgonit është larguar nga vendngjarja, teksa policia vazhdon kërkimin.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.