Foto/ Studentët kërkesë Ramës: Ja kushtet tona të panegociueshme!

Pavarësisht tensioneve, studentet kanë vazhduar me protestën e tyre. Ndërkohë, mësohet se, Këshillat Studentorë u kanë dërguar universiteteve publike, kryeministrit, Edi Rama dhe ministres së Arsimit, Lindita Nikolla një kërkesë me 8 pika.

LEXO DHE :  Video/ Shihni si e surprizojnë kolegët Drini Zeqon, pak para nisjes së lajmeve!

 “Ne do të vazhdojmë bojkotimin e mësimit dhe protestën deri sa këto kushte të plotësohen. Kushtet janë të panegociueshme”,-shkruhet në fund të kërkesës./K.C/dritare.net

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.