Foto/ Shpërthen motori i avionit, vdes 43-vjeçarja

Pasagjerët e një avioni në SHBA, janë tmerruar ditën e sotme,  pasi motori i tij ka shpërthyer dhe vetë piloti dha alarmin se një pjesë e tij mungon.

Mediet e huaja raportojnë se, bëhet fjalë për avionin Southwest Airlines, të nisur nga aeroporti i LaGuardia i Nju Jorkut, me drejtim Dallasin, por për shkak të defektit bëri ulje emergjente në Filadelfia.

'Heroes': Passengers thanked the five crew members on board for saving their lives. According to witnesses, the female pilot told them to brace for impact before she made the 'smooth' emergency landing

Në avion ndodheshin 143 pasagjerë dhe 5 pjesëtarë të ekuipazhit. Gjatë fluturimit, një pjesë e motorit ka shpërthyer duke thyer kështu xhamin e një dritareje.

LEXO DHE :  Gazetari i Bild: Informacionin e mora nga policë nga Shqipëria në azil

Si pasojë e këtij incidenti, humbi jetën një grua 43-vjeçare, Jennifer Riordan, nëna e dy fëmijëve dhe menaxhere në një bankë në Nju Meksiko.

Tammie Jo Shults (pictured), a former Navy fighter pilot and the first woman to fly an F-18, quickly brought the Dallas-bound Southwest Flight 1380 to land at Philadelphia International at 11.30am after the explosion at 32,000ft.

Kompania e aviacionit, në një postim në Tweeter shkruan se: Për ne siguria është gjithnjë një përparësi. Po punojmë me përkushtim për t’i ofruar mbështetje klientëve dhe ekuipazhit. Do t’i shpërndajmë informacionet kur të jenë të konfirmuara.”/K/Ç/dritare.net

 

 

 

s2

 

 

 

 

 

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.