Foto/ Shkoi tek dentisti dhe u zgjua pas 3 muajsh, i mungonin gjymtyrët, një pjesë e fytyrës e kujtesa

Një vizitë tek dentisti në vitin 1999 i ndryshoi përgjithmonë jetën 38-vjeçarit anglez, Tom Ray, i cili ka treguar historinë e trishtë të jetës së tij.

Një prerje e vogël në mishrat e dhëmbëve gjatë vizitës së dentistit dhe ai ra në koma për tre muaj dhe kur u zgjua, ai nuk kishte më as këmbët, as krahët dhe një pjesë të fytyrës.

Gjatë qëndrimit në koma 38-vjeçari ishte bërë baba për herë të dytë, pasi gruaja e tij kishte sjellë në jetë fëmijën e tyre.

38-vjeçari nuk e dinte se vuante nga një sëmundje e quajtur SEPSIS, një reagim ndaj infeksionit që e bën trupin të dëmtojë organet dhe indet e veta.

Ray foli për Kolegjin Mbretërorë të Infermierisë, ku treguar se nuk i kishte vënë re shenjat e sëmundjes.

“Unë isha për një vizitë te dentisti, dhe ata çanë mishin tim të dhëmbëve me një nga ato mjetet e mprehta që ata përdorin për të pastrua dhëmbët. Kjo përkoi me një periudhë gripi dhe kështu besoj që është kontraktuar. Kur u zgjova nga koma, unë nuk mund të kujtoja asgjë nga jeta ime e kaluar. Kisha një grua të bukur që rrinte pranë meje me një fëmijë të vogël, e cila u prezantua si bashkëshortja ime. Gjithçka ishte zhdukur nga kujtesa ime. Kur shkova në shtëpi, vajza ime bërtiti dhe tha: Ky nuk është babai im. Ishte e tmerrshme. Unë u përpoqa ta bëja atë sërish të më donte me tregime dhe dhurata. Ajo nuk donte të rrinte përballë meje. Kjo ishte e kuptueshme pasi gjysma e fytyrës sime ishte zhdukur”, ka thënë 38-vjeçari Ray./e.k-Dritare.net

LEXO DHE :  Marina Vjollca dhe Getoar Selimi nisin pushimet, ja destinacioni ndryshe që kanë zgjedhur!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.