Foto/ Serbët ndajnë me mur Mitrovicën, reagon BE

Pas raportimeve të fundit se në urën mbi lumin Ibër po ndërtohet një mur, ka reaguar edhe Bashkimi Evropian. Zëdhënësja e Federica Mogherinit, përfaqësueses së lartë të BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Maja Kocijançiç ka thënë se janë duke i shqyrtuar raportet lidhur me këtë mur.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.