Foto/ Rrëzohet kulla e katedrales Notre-Dame, ja çfarë po ndodh në Paris!

E gjithë bota është me sytë nga katedralja e famshme në Paris, Notre-Dame, e cila është përfshirë nga zjarri pasditen e së hënës.

Shkaku nuk është ende i qartë, por zyrtarët thonë se kjo mund të lidhet me  rinovimin që po i bëhet katedrales. Një operacion i madh për të shuar zjarrin është duke u zhvilluar në ndërtesën gotike 850-vjeçare, por flakët kanë hedhur në tokë majën e kishës më të vizituar në kontinentin e Europës.

LEXO DHE :  Aktorja shqiptare Hana Noka, shkëlqen në festivalin e filmit në Kroaci

Në pamjet që vijne duket Maja e katadrales, rreth 93 metra e lartë, cilësuar si simboli i Parisit, që është rrafshuar plotësisht dhe është rrëzuar tanimë./ I.M-Dritare.net

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.