Foto/ Rama krah Metës, zyrtarisht edhe ministër i Jashtëm!

Kryeministri Edi Rama ka bërë betimin në presidencë, si Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme.

Ky ishte akti i fundit i Ramës para se të marrë edhe kryesimin e diplomacisë shqiptare.

“Pas ekzekutimit të himnit kombëtar dhe leximit të dekretit përkatës, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, e njëkohësisht Kryeministër, Sh. T. Z. Edi Rama, u betua sonte, duke vendosur dorën mbi Kushtetutën e Shqipërisë. Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta, duke i dorëzur dekretin, i uroi suksese në këtë detyrë shumë të rëndësishme. Në ceremoni ishte i pranishëm Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla dhe anëtarë të Kabinetit të Presidentit të Republikës”, njoftoi zyra e shtypit pranë Presidencës./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Policia bllokon lokalin e Kokëdhimës që terrorizoi turistët spanjollë, mund të shembet

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.