Foto/ Protesta të dhunshme në Francë me gas dhe bomba molotov

Janë rikthyer paraditen e sotme protestat e dhunshme në Rennes të Francës. Protestuesit që janë kundër reformave, janë përleshur me policinë dhe kanë hedhur bomba molotov, ndërkohë që policia ka tentuar shpërndarjen e tyre me gas lotsjellës. Protestat në Rennes janë duke ndodhur që nga 31 marsi i këtij viti.

LEXO DHE :  Foto/ Arrestohet djali i bosit të drogës në Meksikë, banda e El Capo i vë flakën qytetit

Në protestën e fundit, protestuesit ua kanë vënë flaken makinave, e kanë sulmuar një bankë, i kanë vandalizuar ndërtesat, kanë hedhur sende drejt Bashkisë.

 

[cycloneslider id=”proteste-ne-france”]

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.