Foto/ Protesta e opozitës, Parlamenti rrethohet me tela me gjemba, ja masat e sigurisë!

Opozita e bashkuar do të mbajë sot protestën e 8-të kombëtare përpara kryeministrisë, ndërkohë pritet që protestuesit të zhvendosen edhe para Parlamentit dhe Ministrisë së Brendshme.

Për mbarëvajtjen e protestës dhe sigurinë e institucioneve kushtetuese do të angazhohen në terren mbi 1300 forca policie.

Parlamenti është rrethuar me tela me gjemba dhe gardh metalik, ndërkohë aty do të qëndrojë edhe makina ujëhedhëse.

LEXO DHE :  Çfarë po ndodh në Kosovë? VV humb 3 deputetë, LDK-PDK nga 1

Ndërkohë janë rrethuar me gardh metalik edhe kryeministria dhe Ministria E Brenshme.

Si në protestën e kaluar garda e republikës që do të qëndrojë në tarracat e godinave qeveritare është pajisur me kamera me rezolucion të lartë për të bërë sa më të lehtë identifikimin e elementëve të dhunshëm./e.k-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.