Foto/ Parullat ekstremiste të grekëve, gjatë varrimit të Kacifës në Bularat

Pasditen e kësaj të enjteje është dërguar në banesën e fundit, ekstremisti grek, Kostandinos Kacifa, i vrarë dy javë më parë nga forcat shqiptare RENEA, në Bularat. Ceremonia mortore e Kacifës është shoqëruar edhe me parulla kundër shqiptarëve. Pasi doli arkivoli me trupin e pajetë të Kacifës, grekët  shpalosën një flamur gjigant, në qendër të qytetit. Ndërkohë gjatë kësaj kohë,  qytetarët të ardhur nga Greqia këndonin edhe himnin grek. Parullat e grekëve ndaj shqiptarëve dhe gazetarëve tanë ishin me tone raciste dhe ekstremiste.

LEXO DHE :  Aksident në Tropojë, humb jetën 9-vjeçari

“-Vorio Epiri është Greqi

-Maqedonia është Greqi

-Gjaku na thërret të djegim shqiptarin

-Shqiptarë të poshtër.

-Zjarr kundër qenve shqiptarë.

-Gazetarët shqiptarë janë të poshtër.“,-ishin disa nga parullat e grekëve./K.C/dritare.netPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.