Foto/ Pamje të tmerrshme, Akapulko turistik është kthyer në qytetin e vdekjeve

Çmenduri në Akapulco! Fotografitë e tmerrshme nga gjakderdhjet në rrugë tregojnë se si ish-parajsa bregdetare është shndërruar në një nga qytetet më vdekjeprurëse në botë.

Akapulco, në bregdetin e Paqësorit të Meksikës, është kapluar nga kaosi i përgjakshëm në vitet e fundit, dhe në vitin 2015 kishte një normë jashtëzakonisht të lartë të vrasjeve. 111 të vdekur për 100,000 njerëz.

LEXO DHE :  Foto/ Kush janë 10 femrat që po i kërkon gjithë Europa!

Organet njerëzore janë një gjë e zakonshme që shihen nëpër rrugë, ndërsa kafenetë dhe baret bëhen skena e krimit.

Imazhet e rënda tregojnë se si dhuna ekstreme dhe e tmerrshme e ka kthyer Acapulcon në Meksikë nga një destinacion turistik në një nga qytetet më të rrezikshme në botë.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.