Foto/ Njihuni me murgeshat që fitojnë 1 milionë dollar në vit nga kanabisi

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, së shpejti do të transmetohet një dokumentar, që tregohet jeta e një murgeshash që kanë arritur të bëhen fermere të specializuara për kultivimin e kanabisit.

Sigurisht murgeshat të nxjerrin përfitime të majme nga ky biznes.

Motra Kate Meeusen do të tregojë se si e nisi projektin në vitin 2011 me 12 bimë, ndërsa tani i gjithë aktiviteti gjeneron 1,1 miliardë të ardhura në vit nga shitjet.

LEXO DHE :  Borchardt: Qeveria duhet të sfidohet dhe kritikohet, dhe ka nevojë për opozitë më serioze dhe më efektive

“E kam parë filmin për ne shumë herë, nuk më pëlqeu, por të tjerët e pëlqejnë kështu që më bëhet qejfi”, thotë Motra Kate, 60 vjeç./ I.M-Dritare.net1 Koment

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.