Foto/ Njihuni me kështjellat e mrekullueshme më të vjetëra në botë!

Ato mund të jenë ndërtuar qindra e madje mijëra vjet më parë, por vazhdojnë që të mahnitin me bukurinë e tyre edhe në ditët e sotme.

Bëhet fjalë për disa nga kështjellat më fantastike që gjenden në Tokë, të mbledhura në një libër të quajtur “Kështjellat e botës”, realizuar nga Dr. Phyllis Jestice, historiane e Europës mesjetare.

LEXO DHE :  Mathew Palmer: Opozita të ulet në dialog me qeverinë

Shfletoni galerinë për të parë disa prej kështjellave të mrekullueshme./ I.M-Dritare.netPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.