Foto/ Momentet prekëse nga homazhet e Major Tanushit!

Kanë përfunduar homazhet për nder të Major Klodian Tanushit, i cili humbi jetën pas shpërthimit të një mine në Letoni. Familjarë, miq, kolegë i kanë dhënë lamtumirën e fundit Major Tanushit. Pas apelit të fundit dhe një minute heshtje, familjarë, të afërm e miq, por edhe personalitete të larta shtetërore i dhanë lamtumirën e fundit Majorit Klodian Tanushi.

LEXO DHE :  Dy vite nga vdekja e gazetares/ E bija mesazh prekës: Më ka marrë malli të thërras nënë

Komisioni Qendror i Statutit “Dëshmor i Atdheut”, nën drejtimin e ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka, e shpall major Klodian Tanushin, i rënë në krye të detyrës, “Dëshmor i Atdheut”.


Në galerinë më poshtë, keni disa momente nga homazhet për nder të Major Tanushit./K.C/dritare.netPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.