Foto/ Marrëveshja e Prespës, mijëra grekë protestojnë para Parlamentit

Mijëra grekë janë duke zbritur në sheshin “Sintagma” në Athinë, të dielën për të marrë pjesë në tubimin përpara Parlamentit Grek për të protestuar kundër Marrëveshjes së Prespës me Maqedoninë, informon dritare.net

Një flamur i madh me sloganin “Referendumi tani për Maqedoninë” është ngritur në shesh nga Komiteti për një referendum mbi Marrëveshjen e Prespës.

LEXO DHE :  Ngjela; Ndjekja penale e Ilir Metës, do t'i hapte negociatat me BE!

Protestuesit nga e gjithë bota kanë shkuar në Athinë për të shprehur kundërshtimet e tyre ndaj ratifikimit të planifikuar të Marrëveshjes së Prespës, të cilën shumica e grekëve e shohin si një veprim tradhtarësh ndaj historisë dhe identitetit të grekëve./K.C/dritare.netPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.