Foto/ Kirurgu në Bilisht i qep kokën pacientit duke pirë duhan

Emisioni investigativ “Stop” në “TV Klan” ditën e sotme publikoi një foto ku tregon një kirurg të njohur në Bilisht që pi cigare teksa i qep plagët në kokë një pacienti.

Fëmija ishte rrëzuar nga ngricat dhe për pasojë kishte pësuar dëmtime ishte vrarë.

LEXO DHE :  5 mënyra si ta harroni ishin tuaj, pas ndarjes

Por ndonëse pirja e duhanit në mjediset spitalore është e ndaluar, në spitalin e Bilishtit ajo nuk zbatohet.

Ndonëse mjeku Festim K ka ushtruar mirë detyrën, pirja e duhanit e penalizon.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.