Foto/ Këto skulptura s’duhen t’i lini pa parë, aq unike sa janë!

Skulptura është një nga format më të fuqishme të artit. Më para, ata përdoreshin për të përfaqësuar zotat. Në Greqi njiheshin si formë shprehje. Dritare.net j sjell disa monumente, krijimtaria e së cilave është shprehur në një formë unike. Shikoni më poshtë disa nga më të bukurat rrethe rreth botës./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Elisa Spiropali: Ja arsyet e trakteve të Metës


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.