Foto/ Këngëtaret shqiptare shkëlqejnë në Grammy Awards

 

Këngëtaret shqiptare me famë botërore, Rita Ora, Dua Lipa dhe Bebe Rexha kanë shkëlqyer në festën para ceremonisë së ndarjes së çmimeve Grammy Awards.

Bebe Rexha është nominuar nga Akademia Muzikore Amerikane Grammy Awards, bashkë me Dua Lipën.

LEXO DHE :  Hetimet pas tërmetit, policia: 9 të arrestuar, 8 në kërkim

Me më shumë nominime këtë vit janë reperët Kendrick Lamar dhe Drake. Të dy kryesojnë me 8 dhe 7 nominime respektivisht.

Ndarja e çmimeve do të mbahet me 11 shkurt, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.