Foto/ Katedralja shekullore Notre Dame përfshihet nga zjarri masiv

Një zjarr ka shpërthyer në katedralen e famshme të Notre Dame në Paris, thonë zjarrfikësit.

Shkaku nuk është ende i qartë, por zyrtarët thonë se kjo mund të lidhet me punën e rinovimit.

LEXO DHE :  Basha: Vetëm PD mund ta sjellë ndryshimin që duan shqiptarët

Imazhet në mediat sociale tregojnë shenja të tymit të madh mbi ndërtesën 850-vjeçare gotike./ I.M-Dritare.netPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.