Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Foto/ Kate Middleton shkëlqen me fustanin jeshil, në Pakistan

Foto/ Kate Middleton shkëlqen me fustanin jeshil, në Pakistan

Dukesha e Kembrixhit është një ndër mbretëroret më me stil. Kate Middleton gjithmonë duket  e mahnitshme, në çdo event ku merr pjesë. Por sot, fustani i saj jeshil me temina, ishte një dashuri me shikim të parë.

Kate dhe bashkëshorti i saj, princi Uilliam shkuan në pritjen që zhvillohej në  Monumentin Kombëtar të Pakistanit, me një tricikël. Uilliam mbajti një fjalim, ndërsa Kate takoi shumë personalitete të shquara.

Duka veshi një sherwani (veshje tradicionale pakistaneze) jeshil në blu të errët, ndërsa Kate, një fustan jeshil me temina, i gjatë deri te këmbët./K.C/dritare.net