Foto/ Ja si dukej Tirana e viteve ‘60!

Bulevardi Zogu I, 1962

Kryeqyteti i Shqipërisë përmban hapësira me shumë histori.

Sot Tirana po përballet me domosdoshmërinë e urbanizimit, në kushtet ku ajo strehon pothuajse 1milionë banorë. Edhe pse Tirana po kalon në proçesin e rëndësishëm të modernizimit, është po aq e rëndësishme t’i rikthehemi viteve të shkuara të kryeqytetit, për të mësuar nga historia e saj.

LEXO DHE :  Ja çfarë ndihme i kërkoi kryeministri Rama, inxhinieres Luljeta Bozo!

Për të gjithë ata që janë kuriozë se si është dukur Tirana rreth viteve ’60, Dritare.net ju sjell këto foto. Shikojini fotot në galerinë më poshtë./D.B/Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.