Emri/ Ja kush është drejtoresha e re e Tatimeve!

Delina Ibrahimaj është emëruar drejtore e Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve. Ibrahimaj mbante postin e drejtoreshës në INSTAT.

Ibrahimaj mban gradën Doktor (PhD) në Bankë dhe Financë nga Universiteti i Romës, Tor Vergata. Ajo ka punuar në Bankën e Shqipërisë dhe në Kryeministri, si koordinatore për krijimin e një sistemi të integruar shkëmbim informacionesh dhe statistikash operacionale mes instituteve shtetërore.

LEXO DHE :  Rama: Hotelet lirohen në janar. Ja dy zgjidhjet për familjet e prekura nga tërmeti!

Ajo zëvendëson, Enton Duron, i cili u shkarkua një javë më parë nga kryeministri i vendit, Edi Rama, për rezultate të ulëta.  Duro qëndroi më shumë se tre muaj në krye të Tatimeve. /K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.