Foto/ Ja ku e kaluan të dielën, Mbreterësha dhe Kate Middleton!

Mbretëresha e Mbretërisë së Bashkuar, Elisabeth, dhe anëtarët e familjes mbretërore kanë marrë pjesë këtë të dielë në një meshë në kishën “Crathie Kirk, afër Balmoral”.

Në meshë kanë marrë pjesë, Elisabeth, Princi i Uellsit dhe Dukesha e Cornëall, Duka dhe Dukesha e Kembrixhit.  princesha  Louise,dhe të gjithë anëtarët e familjes.

LEXO DHE :  Veliaj: Rama drejt mandatit të tretë si kryeministër!

Crathie Kirk është një kishë e vogël e famullisë së Skocisë në fshatin skocez Crathie, e njohur si vendi i rregullt i adhurimit i Familjes Mbretërore Britanike kur ata janë me pushime në Kalanë Balmoral që gjendet aty pranë./ Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.