Foto/ Gjenden miliarda dollarë ar në një anije të mbytur

Në brigjet perëndimore të Koresë së Jugut është gjetur një anije e mbytur gjatë luftës ruso-japoneze në 1905.

Grupi që e ka gjetur anijen ka deklaruar se janë gjetur copëzat e anijes, dhe 5 500 kuti me ar.

LEXO DHE :  Rama: Mirëmëngjes, me pamjet spektakolare të Divjakës!

Vlera e arit është llogaritur paraprakisht 130,5 miliardë dollarë./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.