Foto e video/ Foshnja në rrezik në rrugët e Tiranës

Një fëmijë ndodhet në rrezik, në duart e një gruaje që vuan nga problemet mendore. Pak minuta më parë u trondita teksa pashë një grua rreth të 50-tave që shëtiste me një foshnjë në krahë në mes të rrugës.

 

U trondita së unë dhe të gjithë kalimtarët kuptuam që ajo vunate nga problemet mendore. Më pas dëgjova banorët e zonës pranë 9 katëshëve të thonë që zonja kishte që në mëngjes që endej me foshnjën që ende si kishte mbushur 1 vjeç në krahë.  Ajo hipte nga ana e pasagjerit tek të gjitha makinat që ndaleshin në semafor, të gjithë e kuptonin që ishte me probleme dhe e zbrisnin madhe një i dha gaz dhe dhe gruaja bashkë me femijën desh u rrëzuan.  Disa zonja i nxorën rroba për fëmijën, ajo në fillim nuk i pranonte, por më pas u bind.

LEXO DHE :  Protesta e nesërme e opozitës, Ambasada e SHBA: Kini kujdes, herët e kaluara ka pasur dhunë

Kur kuptuam çfarë po ndoshte lajmëruam policinë , po fatkeqësisht gruaja hipi në një nga autobusët e linjës edhe u zhduk.

Kur erdhi policia gruaja ishte sistemuar ne autobus. Ai fëmije nuk mund të qëndroj në duart e asaj gruaje e cila ka nevojë për vete për ndihmë ugjente. Nuk e di të kujt e kishte atë foshnje, por jeta e atij fëmije është në rrezik, shërbimet sociale, policia, shteti duhet të bëjë diçka në këto momente. Ajo zonjë me probleme serioze me shëndetin mendor del në mes të rrugës, në mes të makinave me atë krijesë të pafajshme në dorë./V.D-Dritare.net

1 Koment

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.