Foto e video/ E pazakontë. Meka pushtohet nga karkalecat

Një fenomen aspak i zakontë ka ndodhur në vendin më të shenjtë islam, Meka.

Mijëra karkalecë kanë pushtuar Mekën, ndërsa fotot e videot e shpërndara në rrjete sociale kanë bërë xhiron e rrjeteve sociale.

Karkalecët janë shfaqur në oborrin e xhamisë së madhe të Mekës, ndërsa pastruesit janë mobilizuar të pastojnë vendin.

LEXO DHE :  Dosjet 339-184 për shit-blerje votash, Arta Marku: Kam porositur prokurorët, ka ardhur koha të zgjidhen

Sipas faqes Arabe të CNN, autoritet kanë deklaruar se insektet ishin identifikuar si ‘karkaleca të zinj’.

Autoritetet kanë deklaruar gjithashtu se gjithsej 138 persona janë mobilizuar për të eleminuar karkalecët./ I.M-Dritare.netPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.