Foto e audio/ Studentët e Elbasanit bëjnë sikur protestojnë, dalin në kafe

Duket se bojkotimi i mësimit nga studentëve vazhdon. Jo vetëm në Tiranë, por edhe në rrethe.

Një studente e Elbasanit, e pyetur nga  gazetari i dritare.net, Isa Myzyraj nëse në Elbasan ka protestë apo jo, shprehet se mësimin në universitete vijon normalisht dhe nuk ka protestë.

 

Sipas saj, studentët ikin nga mësimi, duke thënë se po ikin në protestë. Por që nuk është kështu, pasi pedagogët  i zënë ‘mat’ në kafe. Studentja ka dërguar për dritare.net disa foto që tregojnë se, mësimi po vazhdon normalisht në Elbasan dhe se protestë nuk ka.

LEXO DHE :  A do të ketë dhunë nesër? Ja si përgjigjet Basha!

Në audion më poshtë, të siguruar nga dritare.net dëgjohet studentja që thotë se, studentët bëjnë sikur protestojnë, por në fakt shkojnë në kafe./dritare.net

1 Koment

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.