Foto/ Ceremonia e hapjes së Botërorit, FIFA bën ndryshimin e madh

Starton sot zyrtarisht Kupa e Botës, “Rusi 2018”. Ndeshja hapëse do jetë mes Rusisë dhe Arabisë Saudite në orën 17:00.

Para ndeshjes, do jetë edhe ceremonia madhështore që do hapë këtë kompeticion.

FIFA ka lajmëruar se ceremonia e këtij Botërori do të ketë një format të ndryshëm nga edicionet e shkuara.

Fokusi i fortë do të vendoset te muzikaliteti, ndërsa ajo do të nisë zyrtarisht në orën 16:30.

LEXO DHE :  Sipas shenjës astrologjike, ja cili personazh i Friends jeni

Uill Smith, Era Istrefi dhe Niki Xhem janë treshja e këngëtarëve që do të këndojnë himnin zyrtar të Botërorit rus.

Këngëtari britanik, Robi Uilliams, do të këndojë gjithashtu së bashku me sopranon me famë botërore, Aida Garifullina./d.m-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.