Foto/ Bëjnë shekullin që kanë lindur, ja si kanë qenë dhe si janë sot këta të famshëm!

Të jetosh më shumë se një shekull nuk është një mit dhe Jeanne Calment, që jetoi 126 vjet, e provoi këtë. Por tani le ta çojmë pak vëmendjen te të famshmit që për pak vjet mbushin shekullin që kanë lindur dhe të cilët janë shembulli i një jete të gjatë.
Këta njerëz janë legjenda, jo vetëm për arritjet, por edhe për moshën e tyre.
Dritare.net ka sjellë për ju, në galerinë më poshtë, të famshmit jetëgjatë, që për pak bëjnë shekullin që kanë lindur./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Basha mbledhje me Grupin e PD, Kryesinë dhe aleatët: Keqmenaxhimi i situatës pas tërmetit, dështimi më i madh i Ramës!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.