Foto/ Adoleshentja britanike që iu bashkua ISIS-it vritet gjatë bombardimeve

Një adoleshente britanike, e cila la vendin ishullor për t’iu bashkuar ISIS­it në Siri është vrarë në Raqqa nga bombardimet ruse. Kadiza Sultana, 17 vjeç, besohet se ka humbur jetën në fillim të këtij viti, shkruan “Daily Mail”. Ajo madje ishte penduar për veprimin që bëri. Disa kohë më parë i telefonoi motrës duke qarë dhe kërkonte një rrugë shpëtimi, por nuk kishte mundësi që të arratisej.

LEXO DHE :  West Side Family rikthehet te Kënga Magjike, me personin më të afërt të Dr.Florit

25E5212D00000578-3734942-image-m-29_1470934464365

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.