Foto/ 7 iluzionet e çuditshme në internet

 

Përmes internetit njerëzit ndajnë mendimet e tyre sikur të jenë afër fizikisht. Por është shumë  herë më e lehtë të mashtrosh shqisën e të parit në internet, sesa live. Kur një person sheh diçka të pazakontë, ata shumë shpejt e shpërndajnë në rrjetet sociale me miqtë e tyre  duke përdorur internetin. Dritare.net  ka gjetur disa foto të mahnitshme që jua bën të vështirë njerëzve të evidentojnë qartë çfarë shihet në foto.Në galerinë më poshtë shikoni fotot dhe përpiquni të kuptoni se ku është objekti i fshehur, dhe  si funksionojnë iluzionet e ndërlikuara.

LEXO DHE :  Mbërrijnë në Shqipëri fletët e votimit, për zgjedhjet e 30 qershorit

 Iluzioni i 2 këndeve

Ka një mace të fshehur në këtë foto

Një telefon i humbur

Vijat e bardha 3D


Një liqen misterioz

Shenja leopardi

Identifikoni  gruan e vjetër në 10 sekonda

Nëse nuk arritët të vëreni macen në foto, ja ku ishte./A.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.