Foto/ 18-vjeçari i vrarë në Pogradec: “Nuk jam djali ideal, por jap jetën për ty”

18­vjeçari Fabio Hila, që u vra në një ditë më parë në Pogradec nga një bashkëmoshatar i tij për shkak të një konflikt ku në mes ishte një femër, në një status të gjatë në Facebook, shprehet i penduar para nënës për shqetësimet që i ka sjellë asaj. Hila shkruan se, “nuk jam djali ideal”, por do të jem “djali që jep jetën për ty” duke shtuar se do të jetë e vetmja femër të cilët do t’i përulet.

Nxënësi i vitit të fundit në gjimnaz u vra nga Fabian Muçllari në lokal pasi më parë ishte konfliktuar për një vajzë. Pas zënkës, Muçllari u kthye në lokal me një automatik kallashnikov, duke e qëlluar disa herë të riun.

1380488_731132296912190_1052480459_n

Shkrimi i Fabios kushtuar nënës:

Nente muaj kam ngren nga gjaku jot ,kam mar frym nga oksigjeni joti .ne hapat e par te jetes jam mbajtur nga krahet tend dhe per nje pjes te jetes tende jam ber shkak i loteve te tu.. shum dhimbje ke ndjer per shkakun tim shum lendimee shum lott qe ne kete mosh te kam sjell aq shum shqetsimee mbase nuk jam djali qe do dojee nuk jam djali ideal epr ty por gjithnej kam epr te qen djalii qe jap jeten per ty dhe gjith jeten time je e vetmja femer qe te perulem deh para teje bie posht krenaria ime …je ajo e cila mund te zesh vendin ek ujtdo por je dhe ajo qe vendin tend se ze dot askush ne jeten time .

248349_2

.tn jam dukee u ritur dhe po kuptoj se sa e bukur dhe madheshtore je te te them se te dua nena ime esht pak te te them se je me e mira e ke hak kriejse em te mir se ti nuk ka gjith jeten time do kem respekt dhe dashuri te pafund per ty …je qenia me e dashru ne bot … si qiri tretem kur mendoj per ato gabime qe kam ber se si munda te lendoj nenen time se ska si ti…sdo di car do isha tn nese ti sdo kishe ekzistu ..te kam then me fal se je gjithcka per mua ..jam ulur ri e mendoj dashurin qe me fal ti nenen dhe kujtoj kur me embelsi em flet sa e bukur esht kjo jet .. butesia jote esht nje mrekulli qe zoti ma ka dhuruar e ksuh tjeter mund te jet vec ti nene fjla me e bukur ne bot fjala qe belbezova me buzet e mia per herr te par ne kraharorin tend me aromen tende nisi jeta ime vitet kalojn dashuria epr ty e pamebtur mbetur dashruia jote esht e vetmja piej qe shpirtin ma sheron aroma el ekures tende esht magji e shtrenjt e pakrahasushme e vetme je ti nej zemer e madhe qe din vec te fal e te dhuroj parajs per shpirtin tim nej veshtrim ne sy se ksa ndodh brenda meje e ndjen vec ti zemra jote ndje parandjen qdo jot gezimi apo trishtime qe rrjedh ne syte e mi

LEXO DHE :  Ministria e Brendshme nxjerr listën, ja sa qytetarë votojnë për herë të parë!

ZEMER E EMBEL ME DASHURI E DASHR E SHTRENJTE E VETME NENE JE TI

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.