Foto 18+/ Terror në Tajlandë, goditen resortet. 4 viktima

Të paktën 4 persona janë vrarë dhe dhjetra të tjerë janë plagosur në një seri shpërthimesh që kanë tronditur resortet në Tajlandë. Fillimisht dy shpërthime goditën rrugët e mbushura me turistë në resortet e Hua Hin gjatë natës, duke lënë të vdekur një person.

Qyteti, i cili është afër Bangkok, thuhet se është goditur sërish nga shpërthimet e shumta të premten në mëngjes.

LEXO DHE :  Polonia sulmon Netflix për kampet e përqëndrimit: Po ndryshoni historinë!

Të paktën 10 turistë të huaj janë plagosur nga sulmet, të cilat nuk janë lidhur ende me terrorizmin.

Besohet se eksplozivët ishin fshehur në vazo bimësh dhe ishin vendosur 50 metra larg njeri-tjetrit dhe janë aktivizuar përmes telefonit me rreth 30 minuta diferencë nga njëra tjetra.

Ata që i kanë organizuar këto shpërthime janë përqendruar në zona ku turizmi lulëzon.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.