Foto/ 14 shtëpi që duken si në përralla

Shtëpitë që do të shihni më poshtë, kanë diçka të përbashkët: ato duken sikur vijnë nga një përrallë!

Duket sikur ato janë materializuar në botën tonë pasi u imagjinuan në një histori të vëllezërve Grimm! Të gjitha këto shtëpi, të vendosura anembanë botës, janë dizajnuar me kujdes dhe kanë detaje të punuar me dorë.

Ato nuk janë të përsosura, por kanë diçka magjike që të bëjnë të pyesësh se si dikush mund të jetojë në to. Disa prej tyre janë të vogla, të tjerat janë të bollshme, por një gjë është e sigurt, ato janë të gjitha me të vërtetë interesante për t’u parë!

LEXO DHE :  Rama-kuksianëve: A ia vlen ta humbisni Anglinë për Lulin, Saliun dhe Mulin?

Admiroinii vetë dhe zhytni në  botën magjike të tyre.

Shtëpia dos Duendes, São Paulos, Brazil

Një shtëpi origjinale në Zell, Gjermani

Vancouver Island, Kanada

Isabella’s Little Pink House, Orlando, Shtetet e Bashkuara

 

Parku Akebono Kodomo-no-mori – Hanno, Saitama, Japoni

 

Shtëpa Hobbit, Rotorua, Zelanda e Re

 

Shtëpia e Pyjeve, Efteling, Holandë

Shtëpia Spadena, Beverly Hills, California

 

Një shtëpi me një dizajn shumë të veçantë, Zakopane, Poloni

Shtëpia e kukullave , Carmel, Kaliforni, Shtetet e Bashkuara

 

Shtëpi prej druri në Białka Tatrzańska, në malet Tatra, në Poloni

Shtëpia e Swan në Somerset, Mbretëria e Bashkuar

 Blaise Hamlet, Bristol, Angli
Fshati i Marie Antoinette, Versailles, Francë. V.D/dritare.net/

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.