Flasin ekspertët: Politikat e Trump, vënë në rrezik sigurinë kombëtare

Tri çështjet e presidentit Donald Trump këtë muaj kanë nënvizuar stilin e tij drejtues, qasje që për disa ekspertë janë mesazhe të dërguara dhe se vënë në rrezik sigurinë kombëtare të SHBA-së.

Qasja e Trump në tri çështje, sulmet ndaj emigracionit dhe doganave në SHBA, tarifat e Meksikës dhe Iranit, janë politikisht të rrezikshme për presidentin, i cili gjithnjë e më shumë po punon me kujdes në arritjen e qëllimeve kyçe të politikës.

Të dielën, mbrojtësit e Trump, duke përfshirë zëvendëspresidentin Pence, argumentuan se presidenti tregoi kujdes në refuzimin e një sulmi ushtarak, mbi Iranin që dukshëm do të linte viktima, informon dritare.net

LEXO DHE :  Intervista/ Gent Bejko: Shqipëria është e bukur, por duhet zhbërë njëherë e mirë miti: Ky vend nuk bëhet!

Por kritikët e presidentit po përpiqen ta kthejnë qasjen e tij shpesh të çrregullt në një çështje për votuesit. Me debatet e para demokratike të garës presidenciale të vitit 2020, disa nga kandidatët e Shtëpisë së Bardhë morën përsipër thirrjen e Trump nga sulmi i  Iranit, si më i fundit në një model ndryshimesh./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.