Flamuri ulet në gjysmështizë, sot zi kombëtare në nder të major Tanushit

Dita e sotme është shpallur ditë zie kombëtare, në nder të Dëshmorit të Atdheut, Klodian Tanushi, i cili vdiq në Letoni, gjatë një misioni paqeruajtës të NATO-s.

Flamuri kombëtar, në të gjithë institucionet, do të ulet në gjysmështizë për të nderuar major Klodian Tanushin.

LEXO DHE :  Ju jeni një k***, më more Lorikun/ Ja si i përgjigjet Monika komentueses!

Sot zhvillohen homazhe në Muzeun Historik Kombëtar nga ora 10:00 – 12:00. Pas homazheve, trupi i tij do të varroset në Varrezat e Dëshmorëve në Tiranë./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.