Firence goditet nga një tërmet i fortë

Një tërmet me magnitudë 4.5 të shkallës rihter ka goditur qytetin Metropolitan të Firences. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë mes Scarperia dhe San Piero, në Mullego.

Tërmeti ka rënë në orën 04: 37 të mëngjesit, ndërsa banorët janë panikuar duke dalë nga shtëpitë.

LEXO DHE :  Foto/ Nuk është ari dhe diamanti, njihuni me gjërat më të shtrenjta në botë!

Pas kësaj goditje, pa pasur dhe të tjera, ndërsa magnituda ka qenë në rënie.

Dëmet kanë qenë vetëm materiale dhe jo në njerëz./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.