Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Firence goditet nga një tërmet i fortë

Firence goditet nga një tërmet i fortë

Një tërmet me magnitudë 4.5 të shkallës rihter ka goditur qytetin Metropolitan të Firences. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë mes Scarperia dhe San Piero, në Mullego.

Tërmeti ka rënë në orën 04: 37 të mëngjesit, ndërsa banorët janë panikuar duke dalë nga shtëpitë.

Pas kësaj goditje, pa pasur dhe të tjera, ndërsa magnituda ka qenë në rënie.

Dëmet kanë qenë vetëm materiale dhe jo në njerëz./E.B-dritare.net