Fermerët e Lushnjes sërish në protestë: Po falimentojmë!

Fermerët e Lushnjes kanë dalë sërish në protestë, kundër ndryshimit që i është bërë rimbursimit të TVSH-së, për agro-përpunuesit.

Ata janë më të shumë në numër, dhe kanë bllokuar rrugën në hyrje të qytetit.

LEXO DHE :  De Biazi e thotë troç: Jam xheloz për Rejan!

Kujtojmë se një javë më parë, protestuesit dolën në rrugë dhe derdhën qumështin në shenjë proteste, duke i bërë thirrje qeverisë, të tërhiqet në vendimin që ka marrë. Ata janë shprehur se po falimetojnë./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.