Fajdexhinjtë në Shkodër, zbardhen emrat e të arrestuarve

12 persona janë arrestuar ditën e sotme në Shkodër, në kuadër të operacionit madhor “MARANAJ”. Ata ushtronin veprimtari të paligjshme, duke dhënë dhe marrë fajde nga qytetarët.

BalkanWeb ka zbardhur emrat e tyre dhe mësohet së të arestuar janë shtetasit:

 1.   Byrhan. Alija. 61 vjec nga Shkodra,
 2.  Edi Memcaj, 33 vjec nga Shkodra,
 3.   Adri Bala 22 vjec, nga Shkodra;
 4.  Artan Dragani 39 vjec nga Shkodra
 5.  Marjan Bregu 31 vjec nga Shkodra,
 6. Vinko Nikprelaj 37 vjec lindur në Podgoric dhe banues në Shkodër;
 7. Eduard Fusha, 38 vjec nga Shkodra
 8. Elidon Qerimaj, 41 vjec, nga Shkodra,
 9. Pashko Vuksanlekaj, 54 vjec nga Shkodra;
 10. Lul Sylja, 48 vjec nga Shkodra;
 11. Naim Ahmetaj 52 vjec lindur në Pukë dhe banues në Tiranë
 12. Ilir Sokoli nga Shkodra
LEXO DHE :  Ja dy shqiptarët që ngjiten majën e Everestit!

Sipas Prokurorisë, në këtë skemë janë përfshirë 22 persona. Në pranga kanë rënë edhe ish-kancelarë në Gjykatën e Shkodrës, noterë dhe policë./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.