Exit poll në Ukrainë/ Komediani fitore spektakolare ndaj Poroshenkos

Komediani ukrainas, Volodimir Zelenskiy ka fituar raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale kundër presidentit në detyrë Petro Poroshenkos, tha një exit poll të dielën.
Sipas exit poll, Zelenskiy ka fituar 73 për qind të votave dhe Poroshenko vetëm 25 për qind, informon dritare.net

LEXO DHE :  Takim i niveleve të larta/ Në Tiranë drejtuesit e inteligjencës së NATO, diskutim për situatën politike në vend

Pas 6 vjetësh në pushtet, miliarderi Poroshenko ka pësuar një humbje spektakolare ndaj komedianit. Exit poll në Ukrainë kanë nxjerrë fitues komedianin me 73% të votave të fituara./K.C/dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.