Europa League/ Ja gjysmëfinalistët dhe datat e ndeshjeve!

Janë përcaktuar tanimë çiftet gjysmëfinaliste të Europa League, pas mbarimit të ndeshjeve çerekfinalsite.

Kështu, Arsenali do të përballet me spanjollët e Valencias, ndërkohë që Çelsi do të ketë përballë gjermanët e Ajntrakht Frankfurtit që eliminuan Benfikën në çerekfinale.

Arsenali dhe Frankfurti do të jenë skuadrat pritëse në takimet e para që do të luhen në datën 1 maj, ndërkohë që ato të kthimit 1 javë më vonë pra në 8 maj. Për sa i përket finales, ajo do të zhvillohet në datën 29 maj në stadiumin “Olimpik” të Bakusë në Azerbajxhan.

LEXO DHE :  Veshjet më të bukura të javës, nga zonjat mbretërore!

Gjysmëfinalet e para | 1/05/2019

Arsenal-Valencia (Emirates Stadium, Londër)

Frankfurt-Çelsi     (Commerzbank-Arena, Frankfurt)

Gjysmëfinalet e kthimit| 08/05/2019

Valencia-Arsenal  (Estadio de Mestalla, Valencia)

Çelsi-Frankfurt      (Stamford Bridge, Londër)/ I.M-Dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.