Europa League/ Çelsi, Valencia e Napoli, tre skuadrat që kualifikohen

Çelsi, Valencia e Napoli janë tre skuadrat e para që janë kualifikuar në fazën tjetër të Europa League.

Çelsi ka mundur Dinamon e Kievit në Ukrainë, me një rezultat imponues 5-0.

Napoli është mposhtur me shifrat 2-1 në Salcburg nga Red Bulli vendës, por kjo humbje ishte e padëmshme për skuadrën e Ançelotit, që kishte fituar sfidën e parë 3-0 dhe kaloi pa shumë dëme më tej.

LEXO DHE :  Ministri Klosi: Turizmi, i vetmi biznes që rrit përfitimet

Valencia u kualifikua pasi barazuan në shtëpinë e Krasnodarit ./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.