Erion Veliaj: Meta të japë dorëheqjen

Kryebashkiaku  Veliaj ka folur në emisionin Open për qëndrimin e Ilir Metës për çështjen e zgjedhjeve, ku tha se ky qëndrim e nxori kreun e shtetit jashtë shinave unifikuese, madje sipas tij ka edhe konflikt interesi brenda pasi duhet të vendoste për gruan e tij.

“Si mund të mbante qëndrim tjetër Meta, kur këshillohet gjithë ditën nga Petrit Vasili e Fahri Balliu? Ky është autogoli politik më i rëndë që ka bërë ndonjëherë Meta në karrierën e tij. Qëndrimi më dinjitoz i ditës së nesërme të Presidentit të Republikës do të ishte dorëheqja e tij”, u shpreh Veliaj./e.k-Dritare.net

LEXO DHE :  Ngjasitë e universitetit me politikën dhe lufta për kohëra më të mira

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.